400 nedēļu ilga pamatīga testēšana

Mūsu jaunās paaudzes darba bikses
tika pakļautas vissmagākajiem
pārbaudījumiem. Noslēgumā zviedru
meistars Kristians Īzaksens
(Christian Isaksen) bija apmierināts.
Gluži kā mēs.

Kā mēs veidojam jaunās paaudzes bikses ar izcilu darba komfortu

Snickers Workwear - Latvia

Pagājuši teju desmit gadi kopš pēdējoreiz izlaidām jaunu darba bikšu paaudzi. Iemesls tam bija gana vienkāršs: mūsu līdzšinējās 3. sērijas bikses bija, un joprojām ir, patiess veiksmes stāsts.

Tomēr "Snickers Workwear" vienmēr ir saistīts ar inovācijām, tāpēc mēs nespējām ilgāk kavēties – bija pienācis laiks izstrādāt ko jaunu. Mūsu mērķis bija iepazīstināt ar nākamās paaudzes darba biksēm, un mēs vienojāmies, ka būs nepieciešami līdz šim pamatīgākie sagatavošanās darbi.

Darbs sākās 2013. gadā

"Pirms diviem gadiem mēs sanācām kopā. Mēs vēlējāmies zināt ne vien meistaru prasības, bet arī vēlmes. Pastāv funkcijas, kas izskatās stilīgi, bet drīz vien sapratām, ka neviens tās neizmanto," saka "Snickers Workwear" attīstības menedžeris Henrijs Lundbergs.

Darba gaita sākās ar intervijām un semināriem. Gala lietotājiem bija iespēja precizēt, kas viņiem patiešām ir svarīgi. Tad ar iegūtajiem datiem devāmies mājās un sākām domāt par dizainu. Izstrādes process ar to būtu varējis noslēgties.

"Bet tad mēs nonācām izmēģinājumu etapā, kas noritēja līdz šim brīdim,” Henrijs atstāsta. Mums bijuši 50 izmēģinājuma dalībnieki – elektriķi, santehniķi, namdari, ainavu arhitekti. "Divu gadu garumā viņi izmēģināja vairāk kā 200 bikšu pāru, kas kopā veidoja vairāk kā 400 testa nedēļu."

Visa būtība slēpjas nelielās izmaiņās

Kristians Īzaksens (Christian Isaksen) ir viens no izmēģinājuma dalībniekiem. Viņš norāda uz jaunas viesnīcas būvniecību Rosersbergā ārpus Stokholmas. Viņš strādā pie zemes labiekārtošanas, un ne vien bruģēja teritoriju ap viesnīcu, bet arī paaugstināja zemes līmeni.

"Šajā darbā daudz laika jāstrādā uz ceļiem, turklāt zeme bieži vien ir akmeņaina un cieta, izraisot neticamu nodiluma pakāpi," viņš stāsta. "Biksēm jābūt izturīgām un ērtām – manā ikdienā tas rada galvenās raizes. Protams, ka pastāv arī dažādi sīkumi, kas manu dzīvi padara vieglāku."

Kristians parāda savas bikses – viņš piedalās sērijas "RuffWork" modeļa testēšanā. Viņš paceļ nokarenās kabatas un norāda. "Man nepatīk šīs siksnas," viņš nosaka. "Es viņiem teicu jau pašā sākumā – cilpas, kas izstrādātas akumulatora skrūvgrieža un līdzīgu rīku piekāršanai, ir pārāk lielas, taču šāds risinājums ir neierasts. Kaut vai paskatieties uz tiem būvdarbu strādniekiem tur – viņi savus elektriskos skrūvgriežus pakarina ar siksnu aizmugurē." Izmēģinājuma dalībnieks Īzaksens smejas un stāsta, ka pirmais, kas notika bija bikšu plīšana – tieši pirms mūsu ierašanās uz pirmo interviju.

Pamatīgi pārbaudīts materiāls

"Auduma ziņā mēs izmēģinām četrus vai piecus variantus, līdz tikām skaidrībā," skaidro Henrijs. "Tieši tas ir labi šādos izmēģinājumos: bikses tiek izmēģinātas reālos apstākļos, lai varam pievērsties nepieciešamajām izmaiņām. Kristiana minētās stiprinājuma siksnas gala produktā netika iekļautas; izrādījās, ka gandrīz neviens tās neizmantoja."

Kristians runā par pirmo interviju, kas notika pēc dažus mēnešu ilgas prototipa bikšu valkāšanas. Par nepieciešamību atbildēt nebeidzamos jautājumus. Kā bikses tika fotografētas un aprakstītas līdz pat smalkākajai detaļai.

"Te ir viens elements, ko es patiešām novērtēju," viņš norāda uz kādas kabatas rāvējslēdzēju. “Iepriekš tāds tur nebija. Taču šī kabata ir nevainojama kredītkartēm un citām līdzīgām lietiņām, neradot raizes par netīrumu un putekļu iekļūšanu. Iepriekš vienmēr manu kredītkarti saplēsa kabatās nonākušās lietas – tur nedrīkstēja likt neko vērtīgu. Turklāt man patiešām patīk, kā šīs bikses der. Darba drēbes mēdza būt kā teltis. Tagad tās der komfortabli un, notupstoties uz ceļgaliem, nav nepieciešams tās pavilkt uz augšu. Ceļgalu aizsargi vienmēr atrodas pareizajā vietā."

Der apbrīnojami labi – patiešām

"Ikviens ir apmierināts ar to, kā tās der – citi risinājumi būtu patiesi savādi, jo mēs veltījām daudz laika fasonam," komentē Henrijs. "Mūsu darba gaitā veiktās izmaiņas bija nelieli uzlabojumi, taču katrs no tiem bija ļoti būtisks. Piemēram, mēs mainījām kabatu novietojumu – tās ir mums nepieciešamās atsauksmes, ko saņemam, esot tik uzmanīgiem pret mūsu gala lietotājiem.

Pavaicājiet mums