Pievēršot uzmanību detaļām - iepazīstieties ar olimpisko spēļu dalībnieku - slēpotāju, kurš kļuva par galdnieku

Snickers Workwear - Latvia

Jau kopš bērnības būdams slēpošanas fanātiķis, Šveices sportists Marks Izelīns sacentās gan olimpiskajās spēlēs, gan Pasaules kausa izcīņā. Tagad viņš vada pats savu slēpju, snovborda un mēbeļu ražotni Dietikonā, kas atrodas netālu no Šveices pilsētas Cīrihes.

Kā jūs pievērsāties ziemas sporta veidiem?

Abi mani vecāki bija slēpošanas instruktori. Tā nu es iemācījos slēpot vēl pirms sāku iet skolā. Kļuva skaidrs, ka esmu spējīgs slēpotājs, un drīz vien es ieguvu vairākas uzvaras reģiona slēpošanas sacensībās savā vecuma grupā. Tā es iekļuvu ZSV (Cīrihes slēpošanas federācijas) komandā.

Un kas notika pēc tam?

1990. gadā, kad man bija 10 gadu, es sāku aizrautīgi interesēties par snovbordiem. Tieši tie kļuva par manu lielo kaislību. Tā nu pēc 2000. gada es metu pie malas slēpošanu un pievērsos savai nākamajai profesijai. Es mācījos galdniecību un skapju izgatavošanu.

Vai atgriezāties pie ziemas sporta veidiem?

Nepagāja ilgs laiks, kad es atkal biju atpakaļ kalnu slēpošanas trasēs. Es biju tā apsēsts ar snovbordu, ka drīz pēc 2002. gada atkal sāku trenēties sacīkstēm. Un tūlīt arī guvu panākumus. Tāpēc jau pēc diviem gadiem, 2004./2005. gada ziemā, es piedalījos Pasaules kausa sacensībās. Togad es divas reizes stāvēju uz uzvarētāja pjedestāla, un vēl daudzas reizes pēc tam. Trīs reizes es ieguvu Šveices valsts čempiona titulu. Es pat trenējos olimpiskajām spēlēm.

Kas bija jūsu lielākais sasniegums sportā?

2010. gadā es pārstāvēju Šveici ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā. Tas man ir palicis spilgtā atmiņā. Tās bija spraigas sacensības un manas sportista karjeras augstākais punkts. Un tomēr tas bija arī nobeigums.

Kas ir bijuši jūsu nozīmīgākie sabiedrotie ceļā uz panākumiem sportā?

Es gribētu nosaukt Ginteru Viezmanu. Viņam bija 50 gadu ilga pieredze sacīkšu slēpju konstruēšanā, un viņš vienmēr mani ir atbalstījis sacensībās. Kopš ar 2007./2008. gada ziemas sezonas mēs kopā konstruējām un būvējām snovbordus. Tas man dod iespēju pielietot savas praktiskās galdnieka prasmes. Ginters, izmantojot savu plašo pieredzi, bija atbildīgs par to, lai mūsu produkti tiktu konstruēti un ražoti atbilstoši augstākajiem standartiem. Šajā laikā es ļoti daudz no viņa iemācījos.

Kam jūs izgatavojat snovbordus?

Pēc dažiem mēģinājumiem šie sniega dēļi bija tik labi izgatavoti, ka es tos pats izmantoju savās sacensībās. Tādēļ arī man tik labi veicās. Man bija iespējas izgatavot sniega dēļus, kas bija ideāli atbilstoši manām vajadzībām un katru atsevišķo sacensību prasībām.

Kas notika pēc jūsu atgriešanās pie ziemas sporta veidiem?

2011. gadā, kad Ginteram Viezmanam tuvojās pensijas gadi, viņš man lūdza pārņemt savu slēpju un snovbordu ražotni. Protams, es to ar prieku pieņēmu. Kopā ar profesionālu galdnieku es to izveidoju par tādu profesionālu slēpju un snovbordu ražotni, kāda tā ir tagad.

Kas šodien ir jūsu sporta apģērbu un galdniecības ražotnes klienti?

Lielākā daļa cilvēku, kuri interesējas par manām slēpēm un snovbordiem, ir ļoti pieredzējuši slēpotāji un snovbordisti. Visi mani klienti meklē kaut ko ļoti īpašu. Ikviens, kurš pie mums iegriežas, vēlas tādas slēpes vai snovbordus, kas ir ideāli piemēroti viņu spējām un stilam. Tāpat arī daudz slēpošanas un snovborda treneru nāk pie manis un pasūta ļoti unikālus sniega dēļus.

Kādēļ ir svarīgi, lai sniega dēlis būtu īpaši pielāgots?

Pareiza formas un materiāla izvēle būtiski ietekmē dēļa tehniskās īpašības. Izskats ir tikai neliela šo īpašību daļa. Neskatoties uz to, katrām pēc pasūtījuma apdarinātajām slēpēm un snovbordam, ko esmu izgatavojis, ir arī pēc pasūtījuma izveidots neparasts izskats.

Kā tas ir salīdzināms ar jūsu izgatavotajām mēbelēm?

Tas ir līdzīgi. Ikviens, kuram es izgatavoju slēpes, vēlas, lai viņa mājas būtu arī unikāli iekārtotas. Ja slēpotāji un snovbordisti atnāk pie manis un ierauga īpaši izgatavotas mēbeles, viņi galu galā vienlaikus ar sporta aprīkojumu parasti pasūta arī mēbeles. Mēs jau esam sadarbojušies un augstu vērtējam kvalitatīvu dizainu, un tas savukārt nozīmē, ka mēs arī strādājam kopā, radot pārsteidzošas, pēc pasūtījuma izgatavotas mēbeles.

Kādi ir galvenie slēpju un snovbordu izgatavošanas etapi?

Pirmais solis ir pamatkārtas izgatavošana, izmantojot vairākus koka slāņus. Tas jādara tādā veidā, lai varētu tos pielāgot nākamā lietotāja prasībām un spējām. Tādēļ es strādāju ar CAD sistēmu. Es konstruēju koka līstītes un dēļus, izmantojot modernas CNC mašīnas. Pēc tam es ar roku veicu pēdējos vilcienus. Nobeigumā pamatkārtu pārklāj ar stiklu, aramīdu, oglekļa šķiedrām, titanātu un sintētiskajiem sveķiem. Tajā ieklāj augšējo kārtu, lai slēpei vai snovbordam piešķirtu satriecošu izskatu. Tagad atliek tikai piestiprināt metāla malas un, protams, atskrūvēt stiprinājumus, lai pielāgotu lietotāja fiziskajām prasībām.

Kam slēpju un snovbordu konstruēšanas procesā jūs pievēršat īpašu uzmanību?

Man pašam kritēriju saraksta augšgalā ir slavenā šveiciešu precizitāte. Visam ir ideāli jāsader kopā un jābūt rūpīgi pielāgotam attiecīgajām prasībām. Šajā ziņā nedrīkst būt nekādu kompromisu.

Es redzu, ka savā studijā un ražotnē jūs valkājat Snickers Workwear darba apģērbu. Vai tam ir kāds īpašs iemesls?

Mana pieredze māca, ka, arī izvēloties darba apģērbu, nevar pieļaut kompromisus. Ja vēlos strādāt kā profesionālis, man nepieciešams arī atbilstošs apģērbs. Tas pats attiecas arī uz ziemas sporta veidiem. Es nekad neuzvarēšu sacensībās, ja lietošu amatierisku, neatbilstošu aprīkojumu. Vienalga, vai tās ir slēpes, snovbordi vai apģērbs, visam ir labi jāpieguļ un jānodrošina atbilstoši apstākļi, kas ļauj koncentrēt visu enerģiju uz savu sniegumu.

Tas pats attiecas uz darbu darbnīcā. Snickers Workwear izgatavotais apģērbs ideāli pieguļ. Bikses ļauj brīvi kustēties un darba gaitā nomesties ceļos. Ceļgalu aizsargu kabatas ir tā iestrādātas, ka ceļgalu aizsargi nemaina atrašanās vietu. Jakās un biksēs ir ērtas kabatas, kas nozīmē, ka instrumenti - naži, mērlenta, zīmulis, piezīmju bloks - vienmēr ir pa rokai. Kabatām ir piemērots fasons un izmērs, kas nodrošina, ka nekas nekrīt ārā.

Ja vēlos strādāt kā profesionālis, man vajadzīgs atbilstošs apģērbs.

Audumiem jābūt rūpīgi izvēlētiem, lai novērstu svīšanu, darot grūtu darbu. Un ir vēl viens aspekts, kas ir acīmredzams. Snickers Workwear stils ir tik unikāls, ka viņu bikses un jakas nemaz neizskatās kā darba apģērbs. Tas nozīmē, ka varu to valkāt arī brīvajā laikā, piemēram, rotaļājoties ar bērniem vai strādājot dārzā.

Pavaicājiet mums